1,5% na Nowe Pokolenie

Daj dzieciom przyszłość i nadzieję

Przekaż 1,5% na działania wśród dzieci w wieku 7-12 lat.

KRS:

0000320274

PITax

Skorzystaj z przyjaznego narzędzia do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym

Dzięki Waszemu wsparciu w ramach 1,5% w zeszłym roku mogliśmy zorganizować:

Do kiedy rozliczyć pit?

Swoje zeznanie podatkowe np. PIT-37, w którym wykazujesz dochody osiągnięte w roku 2023, należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 30 kwietnia 2024. Zwykle termin ten wypada 30 kwietnia i tak jest w tym roku.

Jak rozliczyć pit?

Jeśli rozliczysz PIT tradycyjnie, na wydrukowanym formularzu i dostarczysz go osobiście do urzędu skarbowego (lub prześlesz go pocztą) na zwrot nadpłaconego podatku będziesz musiał poczekać nawet trzy miesiące.

Czas ten zostaje znacznie skrócony w przypadku rozliczania podatku drogą online. Wtedy na zwrot podatku będziesz czekać nie dłużej niż 45 dni. Skorzystaj z aplikacji PITax, która bezproblemowo poprowadzi Cię przez każdy krok i zadba o wszystkie Twoje zniżki.

Twój gest ma znaczenie

Dzięki Twojemu 1,5% możemy naprawdę osiągnąć dużo. W stowarzyszeniu wszyscy członkowie pracują charytatywnie nie pobierając żadnego wynagrodzenia, więc cały przychód z 1,5% przeznaczamy na pracę z dziećmi.

Dlaczego 1,5% na Nowe Pokolenie?

Działamy cały rok

Nasze działania trwają cały czas, w lato jesteśmy na zewnątrz, organizujemy spotkania Crazy Kids na Rynku w Bytomiu, wyjazdy z dziećmi w góry. W okresie wakacji aranżujemy Wakacyjne Wędrówki. Ponadto przez cały rok prowadzimy próby zespołu Crazy Kids Worship i grupy pantomimy Drama Kids. Także organizujemy spotkania dla młodzieży TIA oraz Kluby Wideo dla dzieci i młodzieży.

Bo dzieci są ważne

Działamy wśród dzieci, często dzieci z ubogich rodzin lub rodzin z trudnościami. Dzięki przekazywanemu 1,5% podatku jesteśmy w stanie organizować dla dzieci spotkania pełne radości i pozytywnych emocji, wypełnionych śpiewem, a także grami z nagrodami i dobrym słowem.

100% przeznaczamy na działania wśród dzieci

Cały przychód z 1,5% przeznaczamy na pracę wśród dzieci. Dzięki pracy charytatywnej członków stowarzyszenia i wolontariuszy całość możemy zainwestować w dzieci. To znaczy, że nikt nie pobiera wynagrodzenia pracując dla dobra dzieci.

Dajemy dzieciom nadzieję

Dzieci, młodzież i rodziny z którymi współpracujemy, często nie mają nadziei na inne, lepsze życie. Pokazujemy im jak żyć i to że może być lepiej, że wystarczy po to sięgnąć. Ponadto przywracamy ich godność i wiarę, że wszystko może się zmienić na lepsze.

Przygotowujemy dobrą przyszłość

Spotkania dla dzieci i młodzieży to nie tylko zabawa, gry i wielka radość. Celem jest wprowadzić młodych ludzi w dobre dorosłe życie, gdzie nie będą popełniali błędów swoich przodków, a ponadto będą dobrymi liderami za którymi kolejne pokolenie będzie mogło podążać.

Rozliczenie PIT

Często zadawane pytania

Najwięcej osób wypełnia PIT-37, a także PIT-36. Ten pierwszy (PIT-37) wypełniają osoby pracujące na umowach o pracę, o dzieło lub zlecenie. Drugi natomiast (PIT-36) jest przeznaczony dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą.

Są także inne PIT-y np. PIT-28, PIT-38, PIT-39. Jeśli nie wiesz, który PIT powinieneś wybrać, to pomoże Ci w tym PITax, który podpowie Ci, który PIT wybrać. Zobacz tutaj, jakie to proste.

PIT-37 przeznaczony jest dla pracowników i zleceniobiorców, ale także dla emerytów i rencistów.

Aby bezbłędnie wypełnić PIT i wszystko dobrze wyliczyć, skorzystaj z PITax-a i zawartego w nim kreatora, który w bezpieczny sposób poprowadzi Cię krok po kroku przez całe rozliczenie i za Ciebie wyliczy podatek. Ponadto podpowie Ci o wszystkich możliwych odliczeniach, żebyś żadnego nie pominął. Dodatkowo przygotuje dla Ciebie komplet dokumentów oraz poda Ci numer spersonalizowanego konta bankowego do ewentualnej wpłaty podatku.

Sprawdź także nasz artykuł o PIT-37.

Podczas rozliczania PIT możesz skorzystać z różnych odliczeń. Są to ulgi, odliczenia oraz inne odliczenia dla osób spełniających określone warunki.

Wśród najpopularniejszych pojawia się ulga na dzieci, odliczenie darowizn czy rozliczenie wraz z małżonkiem. Aby w łatwy sposób sprawdzić, jakie ulgi Ci przysługują i je rozliczyć, skorzystaj z narzędzia do rozliczeń PIT, który przeprowadzi Cię przez cały proces i dodatkowo ułatwi obliczenia.

Jeśli masz problem z samodzielnym rozliczeniem rocznej deklaracji PIT, to możesz skorzystać z PITax-a, narzędzia do wysyłki PIT.

Narzędzie to w intuicyjny sposób pokazuje krok po kroku, jak wypełnić roczne zeznanie podatkowe. Wystarczy, że na każdym kolejnym etapie wypełniania PIT przepiszesz odpowiednie kwoty wskazane w swojej informacji PIT-11. Nie musisz się martwić, że pomylisz rubryki w deklaracji PIT i wpiszesz błędną kwotę.

PITax dokładnie wskaże Ci jaką kwotę, z jakiej rubryki informacji PIT-11 podatnika powinieneś przepisać na danym etapie rozliczania PIT.

Sprawdź także nasz artykuł o PIT-11.

PIT-28 wypełniają osoby, które otrzymały przychód z wynajmu.

Gotowy formularz do wypełnienia PITu-28 możesz pobrać tutaj.

Jeśli wolisz wypełnić go przez Internet, to polecamy kreator bezpłatnego i intuicyjnego narzędzia do rozliczeń.

Sprawdź także nasz artykuł o PIT-28.

PIT-36 przeznaczony jest przede wszystkim dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą.

Aby bezbłędnie wypełnić PIT i wszystko dobrze wyliczyć, skorzystaj z PITax-a i zawartego w nim kreatora, który w bezpieczny sposób poprowadzi Cię krok po kroku przez całe rozliczenie i za Ciebie wyliczy podatek. Ponadto podpowie Ci o wszystkich możliwych odliczeniach, żebyś żadnego nie pominął. Dodatkowo przygotuje dla Ciebie komplet dokumentów oraz poda Ci numer spersonalizowanego konta bankowego do ewentualnej wpłaty podatku.

Sprawdź także nasz artykuł o PIT-36.