1% na Nowe Pokolenie

Daj dzieciom przyszłość i nadzieję

Przekaż 1% na działania wśród dzieci w wieku 7-12 lat.

KRS: 0000 320 274

Skorzystaj z przyjaznego programu do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym

Dzięki Waszemu wsparciu w ramach 1% w zeszłym roku mogliśmy zorganizować:

  • spotkania Crazy Kids dla dzieci;
  • Dziecięce Kluby Wideo;
  • próby zespołu Crazy Kids Worship;
  • próby dziecięcej grupy pantomimy Drama Kids;
  • Wakacyjną Wędrówkę;
  • wyjazdy w góry;
  • nagranie teledysku;
  • zajęcia kulinarne;
  • występy zespołu Crazy Kids Worship.

Do kiedy rozliczyć pit?

Swoje zeznanie podatkowe np. PIT-37, w którym wykazujesz dochody osiągnięte w roku 2021, należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 2 maja 2022. Zwykle termin ten wypada 30 kwietnia, jednak w tym roku jest to sobota, w związku z czym czas na złożenie deklaracji podatkowej do urzędu skarbowego zostaje wydłużony do pierwszego dnia roboczego, następującego po dniu wolnym, a więc właśnie do 2 maja 2022.

Jak rozliczyć pit?

Jeśli rozliczysz PIT tradycyjnie, na wydrukowanym formularzu i dostarczysz go osobiście do urzędu skarbowego (lub prześlesz go pocztą) na zwrot nadpłaconego podatku będziesz musiał poczekać nawet trzy miesiące.

Czas ten zostaje znacznie skrócony w przypadku rozliczania podatku drogą online. Wtedy na zwrot podatku będziesz czekać nie dłużej niż 45 dni. Skorzystaj z aplikacji PITax, która bezproblemowo poprowadzi Cię przez każdy krok i zadba o wszystkie Twoje zniżki.

Twój gest ma znaczenie

Dzięki Twojemu 1% możemy naprawdę osiągnąć dużo. W stowarzyszeniu wszyscy członkowie pracują charytatywnie nie pobierając żadnego wynagrodzenia, więc cały przychód z 1% przeznaczamy na pracę z dziećmi.

Dlaczego 1% na Nowe Pokolenie?

Działamy cały rok

Nasze działania trwają cały czas, w lato jesteśmy na zewnątrz, organizujemy spotkania Crazy Kids na Rynku w Bytomiu, wyjazdy z dziećmi w góry. W okresie wakacji aranżujemy Wakacyjne Wędrówki. Ponadto rzez cały rok prowadzimy próby zespołu Crazy Kids Worship i grupy pantomimy Drama Kids. Także organizujemy spotkania dla młodzieży TIA oraz Kluby Wideo dla dzieci i młodzieży.

Bo dzieci są ważne

Działamy wśród dzieci, często dzieci z ubogich rodzin lub rodzin z trudnościami. Dzięki przekazywanemu 1% podatku jesteśmy w stanie organizować dla dzieci spotkania pełne radości i pozytywnych emocji, wypełnionych śpiewem, a także grami z nagrodami i dobrym słowem.

100% przeznaczamy na działania wśród dzieci

Cały przychód z 1% przeznaczamy na pracę wśród dzieci. Dzięki pracy charytatywnej członków stowarzyszenia i wolontariuszy całość możemy zainwestować w dzieci. To znaczy, że nikt nie pobiera wynagrodzenia pracując dla dobra dzieci.

Dajemy dzieciom nadzieję

Dzieci, młodzież i rodziny z którymi współpracujemy, często nie mają nadziei na inne, lepsze życie. Pokazujemy im jak żyć i to że może być lepiej, że wystarczy po to sięgnąć. Ponadto przywracamy ich godność i wiarę, że wszystko może się zmienić na lepsze.

Przygotowujemy dobrą przyszłość

Spotkania dla dzieci i młodzieży to nie tylko zabawa, gry i wielka radość. Celem jest wprowadzić młodych ludzi w dobre dorosłe życie, gdzie nie będą popełniali błędów swoich przodków, a ponadto będą dobrymi liderami za którymi kolejne pokolenie będzie mogło podążać.

Rozliczenie PIT

Często zadawane pytania

Najwięcej osób wypełnia PIT-37, a także PIT-36. Ten pierwszy (PIT-37) wypełniają osoby pracujące na umowach o pracę, o dzieło lub zlecenie. Drugi natomiast (PIT-36) jest przeznaczony dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą.

Są także inne PIT-y np. PIT-28, PIT-38, PIT-39. Jeśli nie wiesz, który PIT powinieneś wybrać, to pomoże Ci w tym PITax, aplikacja, która podpowie, który PIT wybrać. Zobacz tutaj, jakie to proste.

PIT-37 przeznaczony jest dla pracowników i zleceniobiorców, ale także dla emerytów i rencistów.

Aby bezbłędnie wypełnić PIT i wszystko dobrze wyliczyć, to skorzystaj z programu PITax i zawartego w nim kreatora, który w bezpieczny sposób poprowadzi Cię krok po kroku przez całe rozliczenie i za Ciebie wyliczy podatek. Ponadto podpowie Ci o wszystkich możliwych odliczeniach, żebyś nie pominął żadnego. Dodatkowo przygotuje dla Ciebie komplet dokumentów oraz poda Ci numer spersonalizowanego konta bankowego do ewentualnej wpłaty podatku.

Podczas rozliczania PIT możesz skorzystać z różnych odliczeń. Są to ulgi, odliczenia oraz inne odliczenia dla osób spełniających określone warunki.

Wśród najpopularniejszych pojawia się ulga na dzieci, odliczenie darowizn czy rozliczenie wraz z małżonkiem. Aby w łatwy sposób sprawdzić, jakie ulgi Ci przysługują i je rozliczyć, skorzystaj z programu do rozliczeń PIT, który przeprowadzi Cię przez cały proces i dodatkowo ułatwi obliczenia.

Jeśli masz problem z samodzielnym rozliczeniem rocznej deklaracji PIT, to możesz skorzystać z programu do wysyłki PIT.

Program ten w intuicyjny sposób pokazuje krok po kroku, jak wypełnić roczne zeznanie podatkowe. Wystarczy, że na każdym kolejnym etapie wypełniania PIT w programie, przepiszesz odpowiednie kwoty wskazane w swojej informacji PIT-11. Nie musisz się martwić, że pomylisz rubryki w deklaracji PIT i wpiszesz błędną kwotę.

Program do rozliczeń PIT dokładnie wskaże Ci jaką kwotę, z jakiej rubryki informacji PIT-11 podatnika powinieneś przepisać na danym etapie rozliczania PIT.

PIT-28 wypełniają osoby, które otrzymały przychód z wynajmu.

Gotowy formularz do wypełnienia PITu-28 możesz pobrać tutaj.

Jeśli wolisz wypełnić go przez Internet, to polecamy kreator bezpłatnego i intuicyjnego program do rozliczeń.